Nowości w bibliotece – literatura dla dzieci

Na strychu babci Marianny są niebieskie drzwi, za które nikt od bardzo dawna nie zaglądał. Klucz do nich przepadł lata temu i nawet babcia nie pamiętała, co za nimi jest. Tola i Janek wiele razy przyciskali oczy do dziurki od klucza, ale nie zobaczyli nic poza ciemnością.

A kiedy rodzeństwu wreszcie udało  się otworzyć niebieskie drzwi, rozpoczęła  się dla nich niezwykła przygoda. Okazało  się, że spadające gwiazdy także mają swoje marzenia, a cena za spełnienie pragnień może być czasem zbyt wysoka…

 
 
Pełna ciepła i humoru, barwnie i dowcipnie ilustrowana książeczka, której bohaterami są trzy koty. Ich największym marzeniem jest znaleźć się w świecie, w którym ludzie są dobrzy, a lodówki zawsze otwarte.
Autor : Wechterowicz Przemysław

Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień? Niedźwiadek nie wiedział, dopóki Tata Niedźwiedź pewnego dnia nie zdradził mu w sekrecie, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić. I tak zaczyna się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – czy jest to malutka Gąsienica czy wielka Anakonda.

„Proszę mnie przytulić” to pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić w naszym życiu bardzo wiele .

Autor : Grzegorz Kasdepke

Książka ta tłumaczy znaczenie różnorodnych powiedzeń, które , dorośli, nazywają  związkami frazeologicznymi. Nie jest to jednak żaden nudny podręcznik – na pewno świetnie się ubawicie czytając o perypetiach Bartusia.

 

„Niezłe ziółko”

Autor : Barbara Kosmowska

To piękna historia o poszukiwaniu tego co jest prawdziwym dziecięcym skarbem – wiary w siebie i szacunku dla innych

Eryk, niewiele czasu spędzał ze swoją Babcią Malutką .Pewnego dnia starsza pani zatrzymała  się na dłużej w jego domu. Nikt tak jak Babcia Malutka nie potrafił wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. A co jeszcze ważniejsze nikt tak dobrze Eryka nie rozumie.  Kiedy świat Eryka nagle pustoszeje chłopiec szuka schronienia w domku na drzewie. Ale czy Eryk musi uciekać? Czy dar mądrości, jaki otrzymał w prezencie od babci, wystarczy, by odkryć swoją wartość, nowych przyjaciół . Na to i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej książce.